تصاویر فستیوال

طرح های پژوهشی

دکتر زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همراه با تعدادی از اعضای کمیسیون، روز پنجشنبه 20 تیرماه 1398 در پژوهشکده زعفران دانشگاه تربت حیدریه حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربت حیدریه دکتر زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همراه با تعدادی از اعضای کمیسیون، روز پنجشنبه 20 تیرماه 1398 در پژوهشکده زعفران دانشگاه تربت حیدریه حضور یافتند و طی جلسه ای از نزدیک در جریان فعالیت های پژوهشکده زعفران قرار گرفتند.

در ابتدای جلسه دکتر فتحی، ریاست دانشگاه تربت حیدریه ضمن معرفی دانشگاه تربت حیدریه و پتانسیل های موجود در دانشگاه، تاریخچه تشکیل و تحویل پژوهشکده زعفران به این دانشگاه را تشریح نمود. ایشان با تقدیر از موافقت کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی جهت اختصاص ردیف بودجه به پژوهشکده زعفران ابراز امیدواری کرد فعالیت های پژوهشکده زعفران در سطح وسیع تری پیگیری و اجرا شود. دکتر فتحی با اشاره به این مطلب که تاکنون با توجه به اینکه پژوهشکده زعفران بودجه مستقل نداشته است اما دانشگاه با تمام توان از فعالیت های این پژوهشکده حمایت کرده به طوری که در دو سال گذشته با اختصاص بخشی از بودجه پژوهشی دانشگاه در پژوهشکده وهمچنین استفاده از توان اعضای هیات علمی رشته های مرتبط شاهد اقدامات مفید و تاثیرگذاری در سطح ملی و منطقه ای بوده ایم. ایشان با اشاره به پتانسیل منطقه به عنوان بزرگترین تولید کننده زعفران در ایران و جهان، عنوان نمود که قرار گرفتن پژوهشکده زعفران در این منطقه مسئولیت سنگینی را برای پژوهشکده ایجاد کرده است و ما موظف به حمایت و گسترش فعالیت های پژوهشکده هستیم.

در ادامه دکتر حامد کاوه، مسئول پژوهشکده زعفران گزارش فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشکده زعفران را ارائه داد و برنامه سال 98 این پژوهشکده را تشریح کرد. دکتر کاوه با بیان اینکه چشم انداز پژوهشکده زعفران با ایجاد تعاملات ملی و فراملی پیشرو بودن در تمام عرصه های زعفران است گفت برنامه پژوهشکده زعفران علاوه بر انجام کارهای تحقیقاتی، توسعه و کاربردی کردن دانش در حوزه های مختلف زعفران است.

پس از ارائه گزارش و شرح اقدامات انجام شده در پژوشکده زعفران، اعضای کمیسیون سوالاتی را در خصوص گزارش ارائه شده مطرح نمودند و مسئولین دانشگاه و پژوهشکده به این سوالات پاسخ گفتند. در انتها دکتر زاهدی با ابراز خرسندی از وضعیت موجود و فعالیت های پژوهشکده، در جهت کمک به پیشبرد اهداف پژوهشکده و حمایت از آن قول مساعد داد.

پس از برگزاری جلسه اعضای کمیسیون آموزش مجلس از دستاوردهای فناورانه واحدهای فناور مرکز رشد شهرستان بازدید نمودند.

اطلاعات

شماره تماس: 47-52210145-051

فکس: 89772186-021

پست الکترونیکی:si@torbath.ac.ir

آدرس پستی: خراسان رضوی- شهرستان تربت حیدریه – مجتمع فرهنگی و تفریخی پارک پیشکوه – پژوهشکده زعفران